Rozvrh hodin - po dobu plavání

Den

plavání

Čj - čtení

VV

Čj

AjMPŘV

HV

INF

ČjMVL

Čj - sloh

ČjAjPŘV

Aj

ČjMVLČJ - čtení

Školní rok 2020/2021

Třídní učitelka Mgr. Martina Danišková

22.9. Nás čeká přednáška "Odolná obec", která proběhne čtvrtou a pátou hodinu venku. Děti ať dorazí v pohodlném a sportovním oblečení. Dozvíme se, jak se správně zachovat v případě mimořádných událostí, např. při povodních, vichřici nebo při velkém suchu.

M - Opakujeme pamětné sčítání a odčítání do 1000, násobení a dělení, čeká nás test na zaokrouhlování (na desítky a na stovky) a budeme dohánět geometrii, kterou jsme během distanční výuky neměli možnost procvičit. Kdo ještě nedonesl sešit na MG (A4 bez linek, může být loňský), ať si ho opatří a od středy začne nosit.
ČJ - Každý čvrtek píšeme diktát (tvrdé, měkké souhlásky, vyjmenovaná slova). Opakujeme, co jsou slova nadřazená, podřazená. Slova opačného významu (antonyma), stejného významu (synonyma) a homonyma (stejně znějící, ale jiného významu), slova citově zbarvená.
PŘV - Živá a neživá příroda, podmínky pro život. Děti kreslily a popisovaly chladné prostředí, mírné prostředí, vlhké a teplé prostředí a suché a teplé prostředí. Svou práci budou ve skupinkách prezentovat před třídou.
VL - Můj stát ČR, minulý týden jsme probírali téma "Státní symboly", ze kterého nás čeká test. Děti vytvářely komiks "Naše vlajka slaví 100 let", který je vystaven v chodbě u jídelny. Poušteli jsme si tato videa o našem státním znaku, hymně a vlajce:

Děkuji za včasnou platbu pracovních sešitů, se kterými už můžeme pracovat :-).
15. října budu vybírat ČTENÁŘSKÉ DENÍKY! (Zatím je mají děti u mě, do konce týdne je dětem rozdám.) Upozorňuji, že je možné, že budu z přečtené knihy "zkoušet", pokud se mi bude zdát, že děti obsah knížky jen opsaly nebo ji nečetly.

Všem přeji krásné "INDIÁNSKÉ léto", opatrujte se. Vaše třídní náčelnice MD

INDIÁNSKÉ DESATERO
Jsme jeden tým
Respektujeme se