Milí rodiče, rozeslala jsem vám texty k vlastivědě a pojmovou mapu k Čj. Zatím se nemusíte nic učit, ale můžete si to přečíst. Tyto materiály jsem poslala už dnes, protože v pondělí nepůjde proud. Proto v neděli večer můžete zjistit, co vás a vaše děti čeká příští týden.
Držím palce a děkuji za spolupráci. Bez vás bych to nezvládla a vaše děti také ne. Tleskám a ještě jednou děkuji. JH

Úkoly v týdnu od 30. 3. do 3. 4. 2020

Tento týden vás nechám trošku oddychnout. Splňte jen úkoly na portálu Fred.

Samozřejmě, že si každý den zopakujete něco, co vám zase napíšu. Ale jenom ústně.

Moc se omlouvám, nejde mi zkopírovat fotografie z PS na vlastivědu.
Pošlu emailem nebo na whats app. Děkuji za pochopení.

Pondělí  30. 3. 2020

- vyjmenovat slova po b, l, m, p, s, v, z

Vyjmenovaná slova na Fredovi splňte do zítra do 11:00 hodin.

- testík na dělení na Fredovi splňte do 2. 4. 2020

Úterý 31. 3. 2020

- procvičit malou násobilku – řady násobků 6, 7, 8, 9

- testík z pondělí na dělení na Fredovi splňte do 2. 4. 2020

- testík Přv na Fredovi do 2. 4. 2020

Středa 1. 4. 2020

- opakovat učivo o lese, v PS str. 20/ cv. 1

- na Fredovi testík z 31. 3. 2020 do 2. 4. 2020

- testík na skloňování podstatných jmen na Fredovi

Čtvrtek 2. 4. 2020

- opakovat učivo o Přemyslovcích

- trénujte kvíz na Fredovi (do pátku)

Pátek 3. 3. 2020

- skloňování podstatných jmen

- vyjmenuj rody, čísla, pády a vzory, které znáš

- nezapomeň doplnit testík na skloňování

ANGLICKÝ JAZYK 30.3.-5.4.

Podívejte se na str. 40 v učebnici. Prohlédněte si TV program třech různých televizních kanálů. Kanál 1,2,3 je každý v jednom sloupci.S tímto textem budete pracovat. Dole jsou příklady otázek a možných odpovědí. Začínáte otázku příslovcem WHAT (co, jaké, jaký..) Př. What programmes DO you like? Jaké programy máš rád?  - odpověď. I like music programmes. (já mám rád hudební pořady) - můžete dát i jiné (cartoons, sci-fi atd)To si budete trénovat pouze ústně. Nepište to do sešitu. Trénujte si mluvení.
V PS str. 38 celá. Pokud máte cv. 1 tak pokračujete cv.2 a 3. u druhého cvičení popisujete co máte rádi za program a co ne. Celkem šest vět. Třetí cvičení je velmi podobné - jen zapíšeš do tabulky v prvním sloupci programy - pak zaúkolujete 2 členy rodiny př. maminku a sourozence - odpovídají a vy zapíšete do tabulky.
Víc vám dávat nebudu. V klidu trénujte a procvičujte. Známky vám nyní dávat nebudu. Jen pošlete str. 38 z PS ofocenou či napište text do mailu (Miloslava.matulakova@gmail.com) zda máte hotovo. Děkuji a přeji klidný týden.

učitelka aj