Login

3.

Rozvrh ve školním roce 2019/2020

rozklikněte odkazrozklikněte odkaz

po

  Čj  

 M 

Tv

Tv

 Hv 

 

 Sz 

út

Čj

 Prv 

M

AJ

Vv

 

 

st

Čj

M

Čtení

AJ

Prv

 

 

čt

Čj

M

Sloh

Prv

 

 

Čj

Aj

MG

Čtení

 

 

 

Rozvrh hodin III. třída
Třídní učitelka: Mgr. Martina Danišková 
Anglický jazyk: Mgr. Radka Krunclová
Sborový zpěv: Mgr. Jana Harazímová


Milí rodiče a indiáni!
Přeji všem krásné jarní prázdniny. Děkuji Náčelnici Ilonce za zástup po dobu mé nepřítomnosti a těším se na vás po prázdninách! Učte se vyjmenovaná slova po S a opakujte si písemné sčítání a odčítání přes desítku. Jinak prázdniny jsou od toho, aby se odpočívalo, proto nejsou žádné úkoly. Užijte si je, pokud možno v klidu a radosti :-). Hau hau kola, toniktuka he! 

  • Čtenářské deníky budu vybírat 9. března 2020.
  • Prosím o podepsání známek za únor v ŽL.
  • Děti mají u sebe přihlášky na ozdravný pobyt.

 

Prodej mléčných výrobků
Od 7. února možnost zakoupit během velké přestávky u paní recepční:

  • Matylda BIO tvaroh s jogurtem s příchutí banán - 4 Kč  
  • Kravík s kakaovou příchutí - 6 Kč
  • Kravík s vanilkovou příchutí - 6 Kč
  • Kravík s jahodovou příchutí - 6 Kč
  • Kravík s malinovou příchutí -  6 Kč
Sběr papíru
Předání starého papíru stále probíhá v bývalém areálu firmy VLK (Voborského ul.)- po individuální domluvě na telefonním čísle 777 744 126. 
 

A co jsme dnes dělali?
PÁ 14.2.
Bohužel mám všechny své tři děti nemocné, musela jsem s nimi zůstat doma a zastoupila mě naše druhá náčelnice - Ilonka Oupicová. Paní asistentka měla pro děti připravené odměny a celý den probíhal formou soutěží v opakování učiva. Doufám, že nás chřipková vlna brzy všechny opustí a uvidíme se zase ve větším počtu.

ČT 13.2.
Hodně inidánů nám marodí :-(. Bylo nás jen 12...
ČJ - Psali jsme desetiminutovku - 10 podstatných jmen, u kterých děti určovaly rod. Všichni dostali 1! Procvičovali jsme vyjmenovaná slova po P - PS 18 a 19 - DÚ PS 19/1,2. O čtení jsme dopisovali zápisky ze čtenářské dílny.
M - Testík na jednociferná, dvojciferná, trojciferná a čtyřciferná čísla. Opět se nám dařilo a byly samé 1. Dále jsme počítali v PS na str. 6, 8 a do na tabuli jsme procvičovali písemné sčítání a odčítání.
PRV - Krátký zápis do sešitu: Staré české pověsti - Praotec Čech, hora Říp. Pouštěli jsme si příběh o Čechovi z cyklu Dějiny českého udatného národa. Děti si nakreslily do sešitu obrázek.

ST 12.2.
ČJ - Psali jsme diktát, do slovníčku jsme si zapsali další příbuzná slova a pracovali jsme v PS na str. 18. M - Test - násobilka do MT. Do pracovního listu jsme procvičovali písemné odčítání se zkouškou. Už se nám daří lépe! Brzy nás čeká test. Rychlíci počítali příklady navíc a vypracovávali logické úlohy. ČT - Naše první čtenářská dílna. Děti si donesly knížku, kterou mají právě rozečtenou. Představily ji spolužákům, každý individuálně četl ve své knize po určený čas, a pak měl každý za úkol do sešitu napsat krátký zápis toho, co přečetl. Rozdali jsme si nové písanky a krasopisně jsme psali na str. 4 a 5.

ÚT 11.2.
ČJ - Zkoušení z vyjmenovaných slov po P. Zápis do slovníčku - slova příbuzná (slepýš, pyl). Dokočení str. 17 v PS. M - Procvičování písemného odčítání, uč. str. 48. DÚ 48/13 prvních šest příkladů do MD se zkouškou. PRV - Kvíz - České středohoří. Děti byly opět úžasné. I když jsme si nespali skoro žádné poznámky, vše si zapamatovaly jen z mého vyprávění nebo z krátkých videí. Pro ukázku sem vkládám otázky, na které děti dokázaly s přehledem odpovídat:

1. Jakého původu je České středohoří?
2. Jak je dlouhé (kolik km)?
3. Napiš název nejvyšší hory, kolik měří metrů a vše co o ni víš?
4. Co je zajímavého na kopcích Boreč a Plešivec?
5. Napiš kopce, které znáš.
6. Napiš nějakou chráněnou rostlinu, která roste v Českém středohoří.
plus poznávání podle fotografií (Milešovka, Říp s rotundou sv. Jiří, Hazmburk)

PO 10.2.
ČJ - Vyjmenovaná slova po P - tabulka slov "s neplechou" - slepýš/slepíš, pyl/pil. Do slovníčku - příbuzná slova od vyjmenovaných slov (pýcha, pytel, pysk, netopýr). DÚ v PS na str. 17. M - Písemné odčítání s přechodem přes desítku, uč. str. 48. Procvičování příkladů do MŠ. TV  - Zacvičili jsme si na žebřinách, zahráli jsme si všichni zaháněnou. HV - Opakovali jsme písničky, které jsme se naučili - Inidán, Zahrejte mi mou...Luštili jsme přesmyčky - názvy písniček.

PÁ 7.2.
ČJ - Do slovníčku vyjmenovaných slov jsme si napsali vyjmenovaná slova po P (kdo dnes neměl slovníček, má za úkol přepsat a příští týden slovníček opět nosit!). V PS jsme procvičovali psaní velkých písmen u jmen vlastních. M - Opakovací sloupeček s násobilkou o fazolky, rýsování úseček, přímek a polopřímek. ČT - Připomněli jsme si významné výročí - 200 let od narození Boženy Němcové. Četla jsem dětem ukázku z Babičky a pustili jsme si krátkou pohádku z webu České televize - Anděl strážný, podle B. Němcové.
-  Tento týden děti opravdu skvěle pracovaly. Moc se nám dařilo :). Bohužel se nám zhoršilo zapomínání, několik dětí už dosáhlo na napomenutí třídního učitele. Písemný úkol nemáme, ale učte se vyjmenovaná slova po P. Přeji všem krásný víkend!


ČT 6.2.
ČJ - Začali jsme se učit vyjmenovaná slova po P. Vysvětlovali jsme si význam jednotlivých slov a tvořili s nimi věty. Psali jsme krátký text na procvičování vyjmenovaných slov po B,L,M a procvičovali jsme pádové otázky do ČJŠ. Sloh - Tvoření pozvánek (uč. str. 92) - děti do sešitu vymýšlely vlastní pozvánku na oslavu narozenin. DÚ PS 5/9,10
M - Probírali jsme co to jsou jednociferná, dvojciferná, tříciferná a čtyřciferná čisla. Pracovali jsme v PS na str. 7/9 a 8/1, 2. Hráli jsme hry na procvičování násobilky.
PRV - Pracovali jsme v malých skupinkách - odpovídali jsme na otázky týkající se Litoměřic, poznávali jsme budovy podle obrázků. Zopakovali jsme si zajímavé informace, které se děti dozvěděly při výletu do divadla. O PČ každá skupinka dostala za úkol výtvarně zpracovat historické stavby Litoměřic (Kalich, kostel Všech svatých, Muzeum, ...) Snad si děti něco z toho zapamatují a až budete společně v Ltm oslní Vás svými znalostmi :-).
Na zítra připomínám donést podepsané diktátové sešity.

ST 5.2.
ČJ - I když nás hodně chybí, přesto jsme psali diktát, který byl hodně těžký, ale známky nedopadly nejhůře. Děti donesly diktátové sešity domů, prosím o podpis a do konce týdne donést zpět do školy. Po dikátu jsme trochu odpočívali a hráli hry s vyjmenovanými slovy - sepisovali jsme všechna zvířata a rostliny z vyjmenovaných slov po B, L, M. Potom měly děti za úkol vymyslet větu, která bude obsahovat co nejvíce sepsaných slov a bude dávat smysl. Děti vymýšlely jako o život a celkem nasbíraly přes 30 fazolí. V M jsme procvičovali písemné odčítání na pracovní list a hráli jsme hru na procvičování násobilky ve třech skupinách. Rychlíci si lámali hlavu nad počítáním krychliček na obrázcích. ČT - Četli jsme na známky. HV - Opakovali jsme psaní houslového klíče, zpívali jsme u piana píseň Indián, Poštovský panáček a naučili jsme se novou písničku "Zahrajte mi mou, litoměřickou".

ÚT 4.2.
ČJ - Desetiminutovka z urč. rodů u podstatných jmen - moc děti chválím. Procvičovali jsme pádové otázky, pracovali jsme v PS na str. 16. DÚ z uč. str. 71/4 do ČJD. M - Psali jsme desetiminutovku z písemného sčítání a odčítání. Počítali jsme v PS na str. 4. PRV - Povídali jsme si o Litoměřicích a Českém středohoří. Sledovali jsme dokumenty o Č. středohoří. (Krajinou domova a Klenoty naší krajiny). VV - Vyráběli jsme papírová týpí s indiánskými vzory - postupně si vytvovříme indiánskou vesnici :-).
Ve škole řádí kromě spálové angíny asi i chřipka, dnes nás během vyučování opustili čtyři indiáni, kterým nebylo dobře. Moc je zdravíme! Hau, hau kola! 

PO 3.2.
ČJ - Uročování rodu a čísla u podstatných jmen. Procvičování pádových otázek. M - Písemné sčítání a odčítání pod sebou - procvičování. TV - Nácvik kotoulu a jeho správné provedení, přeskok přes švédskou bednu. Nechtělo se nám končit, moc jsme si tělocvik užili. Mám radost, že se o tělocvik snaží opravdu všechny děti! Přeskok(či alespoň výskok) se povedl úplně všem! S radostí jsem rozdala samé jedničky:).

 

 Indiánské desatero 
Jsme jeden tým
Respektujeme se
Prosíme a děkujeme
Omlouváme se
Navzájem se posloucháme
Odpouštíme
Nevzdáváme se
Učíme se z chyb
Často se smějeme
Máme rádi ostatní i sami sebe


NOVINKY

Nové fotografie

obrázek
Nejnovější fotografie z akcí najdete zde

Aktuální jídelníček

obrázek
Aktuální jídelníček najdete zde
HOME ZŠ a MŠ Brozany nad Ohří
Hom ZŠ a MŠ Brozany nad Ohří
Základní škola

Created by © 2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign