logotyp
Login

1.

Školní rok 2021/2022

Školní rok 2021/2022Třídní učitelka Mgr. Martina Danišková

po

ČJ

M

ČJ

VV

út

ČJ

M

ČJ

HV

st

ČJ

M

ČJ

TV

čt

ČJ

M

PRV

ČJ

PRV

ČJ

TV


Aktuální informace, domácí úkoly a probírané učivo naleznete na naší společné WhatsAppové skupině. (Nemocní žáci si podle těchto informací učivo průběžně doplňují).
Děkuji všem rodičům za trpělivost a spolupráci při domácím denním čtení s prvňáčky a při plnění dalších úkolů. Opatrujte se. Vaše Náčelnice Martina a IlonaPřeji všem krásné a klidné Vánoce! Do nového roku hodně zdraví, lásky a trpělivosti s našimi malými indiány. Opatrujte se, Vaše Náčelnice Martina a Ilona

Úkoly na prázdniny nedávám. Procvičujte jen čtení ve slabikáři (do str. 20).Od 29.11. končí on-line výuka a obnovuje se výuka ve škole. Pro děti, které jsou nemocné nebo mají stále karanténu, budou dále probíhat on-line hodiny. Více informací na společném WhatsAppu.

Od 22.11. probíhá pro prvňáčky on-line výuka přes Microsoft Teams.
25.11.
Představení oblíbeného plyšáka a krátká rozcvička. Čtení ze čtecích listů - věty S,s, P,p. M - popis popletených obrázků (stolu chybí jedna noha, slepice má jednu nohu navíc apod.), M PS 31/5, 32/1. DÚ M 30/4 + přpravit si na zítra oblíbenou knížku.

24.11.
Rozcvička s lichožrouty, rozpoznávání dlouhých a krátkých slabik (kreslení deště do mráčků), písanka str. 10 a 11 (malé l). M str. 30/3, opakování větší, menší, rovná se. Seznámení s pojmem číselná osa. Str. 31/3,4. DÚ 31/2.
ČT 4.11, ST 3.11.
ČJ -
ŽA str. 16, 17. Nové dva listy na čtení (ve čtecích deskách, č. 6,7,8,9). Za DÚ číst oba listy.
M -
Porovnávání čísel, číselná řada 0-5, Sčítání a odčítání. PS 23 celá, str. 24 /1,2. DÚ - cvičení nahoře (psaní číslic).

ÚT 2.11.
ČJ
- ŽA str. 16 a 17 (za DÚ číst). Děti donesly do písmenkového domečku spoustu předmetů, začínajícíh na písemno P. Sešlo se nám např. prase divoké s pytlíkem pepře, pexeso s ponožkou v pytlíku a panenka s párátkem :). Všechny názvy věcí jsme si vytleskali po slabikách, počítali slabiky a písmena ve slově. Písanka str. 29 a 30.
M - Procvičujeme sčítání a odčítání. PS str. 20 a 21.DÚ str. 22.
HV - Co je to zvuk, co je to tón, houslový klíč. PS str. 10. Zazpívali jsme si a zatančili.

PO 1.11.
ČJ - Nové písmeno P, ŽA str. 16, čtení listů v deskách.
M - Znaménko -, odčítání: pomocí nakreslených obrázků, škrtali jsme daný počet obrázků a zapsali výsledek /počet nepřeškrtnutých obrázků/, PS str. 20, cv. 1,2, za DÚ dodělat cv. 4 (zapsat výsledek tužkou a vybarvit příslušnou barvou).
Dnes skoro všechny děti dostaly 1 ze čtení. Moc děkuji za spolupráci při domácích úkolech.
VV - písmenko P do písmenkové knihy, výroba a výzdoba vlastních desek na výtvarné práce.
Povídali jsme si s dětmi o 28. říjnu a o TGM. Děti se dozvěděly, že to byl náš první prezident, jezdil na koni, měl rád krupicovou kaši, švestkové knedlíky. Společně jsme spočítaly, že uměl mluvit sedmi jazyky. Ukázali jsme si naši vlajku a trikoloru. Prohlíželi jsme si knihu Můj stát: putování za prezidenty od nakl. Pikola. Odkaz na pořad Hvězdičky o TGM https://decko.ceskatelevize.cz/video/e318298380120001


 

PO 25.10., ÚT 26.10

ŽA str. 14 a 15. Nové písmeno S. Písanka str. 26, 27, 28 (kdo nestihl str. 28, má za úkol dodělat doma), ostatní mají písanku ve škole. Stále trénujeme správné držení tužky, špetkovitý úchop, uvolňování celé horní končetiny před psaním, zkoušíme různé druhy násadek nebo tužky od Stabilo (viz. foto na whatsApp). 
M - Sčítání do pěti, porovnávání větší, menší, rovná se. Procvičování pomocí her na smart tabuli. PS str. 19. Po prázdninách začneme pracovat se znaménkem mínus. 
HV - Naučili jsme se novou indiánskou písničku :).
Po hodně dlouhé době jsme se konečně sešli ve třídě všichni a nikdo nám nemarodí! Snad nám to dlouho vydrží. Projevilo se to ovšem na kázni, musela jsem přidat jednu lavici navíc a několik indiánů musí sedět bez souseda. Možná od dětí doma slyšíte, že je často přesazuji. Je to pravda. Ladím zasedací pořádek k dokonalosti :-D. 
DÚ - děti mají v průsvitných deskách vloženy tři listy k procvičování čtení. List č. 4,5 a věty s M a L. Po prázdninch desky vrátit! (Texty si můžou děti vybarvit, spojit slabiky s obrázkem,...ale desky prosím nezničit, ty jsou moje a budeme je dále potřebovat, píšeme na ně mazacím fixem.) Dnes jsem děti při čtení moc chválila, tak ať přes prázdniny vše nezapomenou.
Děkuji za spolupráci a přeji krásné podzimní prázdniny. Vaše Náčelnice MD

Pozvánka na Strašidelnou stezku, nejen pro děti ze školní družiny:
https://www.skola-brozany.cz/stranka-aktuality-101ČT 21.10., PÁ 22.10.
ČJ
- Stále opakujeme čtení slabik s M a L. Zatím jsme nepokračovali s novým písmenem dále. Čteme nahlas z tabule, ze čtecích proužků, z kartiček, rozlišujeme krátké a dlouhé slabiky. (Opět pošlu video na WhatsApp.) Skoro všechny děti už krásně slabikují, ale několika dětem ještě dělá spojení písmen do slabik problém. (Předříkají si každé písmeno zvlášt, až potom ho spojí do slabiky. Už by měly umět pomalu přečíst celou slabiku dohromady.) Opravdu je moc důležité, aby děti četly nahlas každý den. Děti mají v obálce s drukem nastříhané kartičky, aby mohly trénovat doma. Poskládejte jim je do řádků, do sloupečků, nechte aby je četly nahlas, aby vyhledávaly v hromádce slabiku, kterou jim řeknete apod.
Trénovali jsme v písance "vlaštovky a telefonní dráty". Děti mají za DÚ vloženy okopírované listy k vyplnění. M - Procvičování sčítání s pomocí různých předmětů (dřevěné kostky, plyšové bambulky), počítání na smart tabuli, PS 19/1,2. Zpívali jsme a cvičili při klavíru.

Ve středu jsme si připomínali Den stromů. Ve čtvrtek a v pátek jsme pokračovali v malých projektech, které nám připomínaly důležitost stromů pro náš život. Frotáží a otiskem jsme vyrobili spoustu listů a vytovřili jsme společně velký památný strom - LÍPU. Povídali jsme si významné lípě na našem náměstí. Ještě si ji budeme připomínat příští týden u příležitosti výročí založení naší republiky. Skládali jsme velké stromové puzzle. Četla jsem dětem knihu od Petra Wohllebena "Víš, kde jsou děti stromů?"

ST 20.10.
ČJ - 
ŽA str. 13. Děti v pracovním listu vystřihovaly obrázky a nalepovaly je do rámečků, podle počítečního písmena. Četli jsme ze čtecíh proužků slabiky. Začali jsme číst věty v ŽA. (DÚ ŽA str. 13) Každé slovo jsme rozddělili podle slabik - do mističek. M - Procvičovali jsme sčítání, použili jsme k tomu korálkové počítadlo. PS str. 18/4. TV - cvičili jsme na žebřinách.

ÚT 19.10
ČJ
- Písanka str. 24, M - test na známky s doplňováním znamének větší, menší, rovná se. PS 18/1,2. DÚ 18/3.

PO 18.10
ČJ
- Písmeno L, l v ŽA na str. 12. Vymýšleli jsme slova začínající na slovo L. Čtení slabik a vět z tabule. M - Opakování znamének větší, menší, rovná se. DÚ M - čtverečkovaný sešit - doplnit znaménka. Zítra děti čeká z této látky testík. VV - Z natrhaných barevných lístečků z barevného papíru děti lepily jablíčka a hrušky.


ÚT 12.10. - PÁ 15.10.

Po dobu mé nemoci se Indiánů ujala Náčelnice Ilonka. Společně opakovali čtení písmenek, které už děti umí, četli slabiky ma, me, mi, mo, mu. Vyplňovalil pracovní listy, spojovali slabiky se správným obrázkem. V písance nepokračovali, ale znovu si procvičili nakopírované strany 22 a 23. V M se seznámili se znaménkem plus a procvičili si jeho psaní. Sčítat budeme společně až příští týden. Opakovali si psaní číslic, hráli matemetické hry na smart tabuli. PRV PS str. 17/1. Náčelnice také dětem četla pohádky z knížky A pak se to stalo :-). Zacvičili si a zasoutěžili podle "kola štěstí" na smart tabuli a vyrobili úžasné lišky z listí, které nám zdobí chodbu a schodiště. Moc děkuji Ilonce i malým indiánům za to, kolik toho zvládli udělat.
Objednané knížky dorazily do školy. V pondělí napíšeme dětem do ŽL přesnou částku, kterou mají donést (pokud jste si zapomněli poznamenat). DÚ - užít si víkend a dívat se na Večerníček - Mlsné medvědí příběhy :-). ...Tak se moc omlouvám, Medvídky už přestali dávat, nyní běží Krkonošské pohádky.

PO 11.10.
Četli jsme z tabule slabiky MA, ma, ME, me, MI, mi, MO, mo, MU, mu. Spojovali jsme stejné slabiky. Povídali jsme si, co jsme dělali o víkendu. V M jsme na mazací tabulky procvičovali psaní číslic 1,2,3 a znamének větší, menší, rovná se. Počítali jsme s kaštany. Porovnávali jsme hromádky kaštanů a četli nahlas (např. jeden kaštan je méně než čtyři, dva kaštany jsou více než jeden, čtyři kaštany rovná se (je stejně) jako čtyři kaštany apod. Na zem jsme pomocí kaštanů vytvořili obrysy dětí. Kreslili jsme obrázky skříků Dubánků, Kaštnánků a kaštanových víl. Do písmenkové knihy jsme vyroblil písmenko O (oko). DÚ písanka str. 23
Objednávky knížek jsou vyřízeny. Až knížky dorazí do školy, napíšu Vám částku, kterou děti donesou. (Zatím peníze neposílejte, je možné, že některé publikace nebudou skladem.)


 

PÁ 8.10.

Moc děkuji všem dětem a rodičům za kaštany, máme jich díky Vám plnou krabici. Budeme je teď využívat při výuce a v zimě s nimi nakrmíme v lese zvířátka.
ČJ - Dnes byl náš velký den. Přečetli jsme naše první slovo MÁMA. Moc bych Vám přála zažít tu atmosféru ve třídě, to velké nadšeníMrkající.
..Snad nám to vydrží. ŽA str. 11 (DÚ tři řádky uprostřed). 
M - Na chodbě jsem rozsypala kaštany do několika hromádek. Děti měly za úkol v tichosti vyrážet ze třídy pro kaštany a po jednom kusu je nosit zpět do třídy, kde je umisťovaly na plakátky s obrázkem číslic ve tvaru zvířátek. Děti byly rozděleny do třech skupinek a moc je to bavilo. V PS jsme psali číslici 3. DÚ v M PS dopsat str. 16. PRV - Četla jsem dětem knížku o skřítku Dubánkovi. "Dubánčí den" https://dubanci.cz/  PS sr. 16/1,2. TV - Cvičili jsme na lavičkách.
Děti se také dozvěděly, že na 8.10. připadá Památný den sokolstva, kdy si připomínáme tragickou událost z roku 1941, kdy gestapo pozatýkalo 1500 sokolů. Připravavovali jsme se na večerní akci se světýlky, kdy jsme si vysvělovali symboliku pouštění světel po řece.

ST 6.10, ČT 6.10.
ČJ - Čtení v ŽA str. 10, 11. DÚ čtení str. 11 - pouze u obrázků nahoře. PS k ŽA str. 15, 16. Trénink mraveniště z písanky na str. 22, zatím na tabulkách s mazací fixou. M - trénování psaní číslic 1,2,3. Barevný srdíčkový diktát. M PS str. 16.

ÚT 5.10
ČJ
- Konečně zase nové písmeno :)! ŽA str. 10 písmeno M. Vymýšleli jsme slova začínající na písmeno M. Dělili jsme slova na slabiky, počítali jsme počet slabik. Vybarvovali jsme obrázek se sovičkou, ve které děti hledaly písmenka. Písanka str. 21. (Pro nemocné inidány: dodržujte směr podle šipek, nejdříve ať si děti procvičují na větším formátu (vodovými barvami, voskovkou..až poté do písanky.)
M - Učíme se pracovat s pojmy - sloupek a řádek. (Kreslili jsme si na tabuli sloupky od plotu, dívali jsme se z okna na plot z pletiva a na sloupky, které ho drží, aby si děti dokázaly zapamatovat, že sloupek stojí od země nahoru. Kreslili jsme řádky se zeleninou - řádek je u země, vodorovně). Uprostřed PS z tvrdého kartonu jsme si vymáčkli tabulku, červená kolečka, modrá kolečka a tři zvířátka (datla, zajíce a hlemýždě). Podle mých pokynů děti do tabulky umisťovaly kolečka. Video, jak s tabulkou pracovat pošlu na WhatsApp + ukázka větší, menší, rovná se. Nepoztrácejte, prosím, barevná kolečka. Dejte je dětem do obálky. (Nácvik pravolevé orientace, orientace v prostoru (nad, pod, vedle, mezi) a upevňování pojmů sloupek a řádek.)
Děti se seznámili s tím, kdo byl náš první český prezident, protože Václav Havel by dnes slavil 85. narozeniny.
DÚ - ŽA písmeno M, číst str. 10. V obálce s drukem najdete přihlášku na výlet se školní družinou, který se uskuteční příští pátek 15.10. (dinopark).

PO 4.10.
V komunikačním kroužku jsme si vyprávěli zážitky z víkendu. ČJ - PS k ŽA str. 13/4, 14/2. Písanka str. 20. M - PS 14 - 2, 15/2,3. DÚ 15/4 (kaštánky). Do čtvrtka každý donese min. 10 kaštanů (můžete i pár žaludů). Budeme je použivat v matematice. VV - Vyráběli jsme písmeno U (umyvadlo) a I (indián).ČT, PÁ 30.9. a 1.10
ČJ - Protože dorazily po delší době děti, které byly dlouho nemocné, nepokračovali jsme v ŽA na novější látku, ale stále čteme str. 8 a 9. Trénujte, prosím, s dětmi doma několikrát denně, pokud jsou nemocné a nechodí do školy. Instruktážní videa zasílám na WhatsApp. Za chvíli začneme číst slabiky a děti musí už samohlásky skvěle zvládat. Písanka str. 16, 18, 19. DÚ - číst nalepený lísteček, dva řádky.
M - Trénovali jsme poznávání číslic od 1 do 5. Děti se střídaly u tabule s plácačkou na mouchy a podle pokynů plácaly správnou mouchu :). Do křidélek k číslicím doplňovaly správný počet puntíků. PS str. 13, 14 - pouze 1, str. 15/1 - kdo nestihl, dodělá za DÚ. 
PRV - Les na podzim, listnaté a jehličnaté stromy a houby, PS str. 13,14/1, 15/4.
PČ - Vystřihovali jsme ježečky z barevného papíru a místo bodlin jsme na ježky lepili listí. 
Četla jsem dětem knížku Něco ti povím, Johane od Kláry Pondělíčkové, s ilustracemi Andrey Tachezy, jejíž příběh částečně vypráví plyšový medvěd Johan. https://beziliska.cz/knihy/johan Děti pak vytvářely k příběhu ilustrace, které jsem zaslala autorce Kláře Pondělíčkové. Vyřiďte dětem, že babička všechny obrázky Johanovi ukázala a Johan vzkazuje, že se mu obrázky moc líbí! ♥
Nemocní indiáni ať si poslechnou příběh tady: https://indiani-brozany.blogspot.com/2020/04/blog-post.htmlDo školy se musí děti dostavit nejpozději v 7.30. Výuka začíná každý den v 7.45.

ŠKOLNÍ DRUŽINA
Aktuální informace školní družiny najdete tady: https://www.skola-brozany.cz/stranka-aktuality-101.

ŠKOLNÍ JÍDELNA

Kontakty a aktuální jídelníček najdete tady: https://www.skola-brozany.cz/stranka-sj-44
Nezapomeňte, že pokud je dítě nemocné, musíte si obědy odhlašovat sami.

PLATBY ON-LINE
- V žákovském listu najdete kolonku "specifický symbol žáka", který budete uvádět vždy v bezhotovostních platbách (školní družina, kroužky, apod.), aby se snadno a rychle dohledalo, za jakého žáka platba dorazila.

- Variabilní symboly jsou vypsány hned na první stránce, např. 1011 jsou kroužky. (Sokol, prosím, neplaťte převodem. Nespadá pod ZŠ.), 1012 je školní družina.
- Po každé platbě zapište tuto událost do ŽL dítěte do kolonky platby (datum, účel platby, částka a podpis). 

OMLOUVÁNÍ ŽÁKŮ
- Pokud dítě onemocní, omlouvejte hned ten den třídní učitelce nebo paní recepční. Po návratu do školy musí mít děti zapsanou a podepsanou omluvenku v ŽL.

SBĚR STARÉHO PAPÍRU: 
Od 8. 9. 2021 opět spouštíme sběr starého papíru.  Sklad je v areálu bývalé firmy Vlk. Papír vozte nejlépe v pondělí v 7:00 - 7:30 hod. - vždy po domluvě s paní Malířovou na telefonním čísle 777744126.


Přeji do začátku hodně sil! :-)
Vaše třídní "Náčelnice" Martina Danišková

HOME ZŠ a MŠ Brozany nad Ohří
Hom ZŠ a MŠ Brozany nad Ohří
Základní škola

Created by © 2015 -2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign