logotyp
Login

1.

Školní rok 2023/2024

Třídní učitelka Mgr. Sandra Čermáková

Pondělí 25.9.

Milí rodiče,

pondělní ráno začalo komunitním kruhem, ve kterém jsme si sdělili naše zážitky z víkendu. Poté následovalo čtení na zámky v Živé abecedě na str. 19, v tom budeme pokračovat i zítra. Písmenka jsme také zopakovali na tabuli.
V matematice jsme na str. 12 se zaměřili na spojení počtu a číslice od 1 do 3. Vypracovali jsme celou stranu a poté si zahráli stolní hru s číslicemi do 5.
Třetí hodina patřila šnekům. Nejdříve jsme na tabuli kreslili šneky a poté jsme do Písanky na straně 7 kreslili šnečí ulity. Strana 8 je za domácí úkol. 
O výtvarnou výchovu jsme si pak vyzkoušeli šnečky pomocí temper namalovat. Hodiny výtvarné výchovy jsou opravdu náročné a ještě chvíli bude trvat než se naučíme s barvami pořádně pracovat. Výtvory žáků však stojí za to :)


třídní učitelka
Sandra Čermáková

Úterý 26.9.

Milí rodiče,

první hodinu jsme opakovali písmena A, a, E, e, O, o, U, U na tabuli a na procvičovacích kartách s podzimní tématikou. Nakonec jsme si zahráli písmenkovou stolní hru.
V matematice jsme počítali v sešitě na straně 13, kterou jsme zvládli vypracovat celou. Někteří rychlíci trénovali v Procvičovacím sešitě z matematiky. V Procvičovacím sešitě je i dnešní domácí úkol, a to na straně 3, cv. A, B.
V hodině psaní jsme trénovali svislé čáry na straně 9.
Na hodině tělesné výchovy jsme si dnes vyzkoušeli tenis. Na tenisovém hřišti na nás čekal pan trenér a seznámil děti se základním postojem. Poté se žáci naučili odpal zvaný forehand. Byla to veliká legrace a žáky to ohromně bavilo. 
Na zítřejší vyučování prosím sportovnější oblečení, poslední dvě hodiny půjdeme do lesa na podzimní bojovku.

Přeji Vám krásný zbytek dne.

třídní učitelka
Sandra Čermáková

Hodina tenisu

Středa 27.9.

Milí rodiče,

dnešní ráno jsme dvě hodiny věnovali Dnu české státnosti a svatému Václavovi. Řekli jsme si, proč je 28.9. významným dnem, kdo to byl svatý Václav a jeho babička sv. Ludmila, kdo nechal vyrobit svatováclavskou korunu, kde se nachází svatováclavský dub, kde můžeme svatého Václava vidět (dvacetikoruna a socha na Václavském náměstí) a nakonec jak přišly houby václavky kde svému jménu. Žáci si poté vyzkoušeli sv. Václavovi dokreslit svatováclavskou korunu a své výtvory si založili do portfolia.
Poslední dvě hodiny jsme strávili venku, a to podzimní bojovkou. Po Brozanech jsme hledali symboly, které vedly k plnění úkolu. Za každý splněný úkol získali žáci číslo, ze kterého na konci bojovky složí číselný kód, jež jim otevře tuhlu s pokladem. A i přesto, že žáci dnes stihli splnit jen tři úkoly z osmi, dostali i tak jeden dárek, a tím je jednička z prvouky :)
Zítra, tedy 28.9. se s částí třídy vydáme do kina na film Tlapková patrola ve velkofilmu. Sraz bude ve 13:25 h na zástavce u hasičárny. Žáci s sebou budou mít peníze na kino, autobus a zmrzlinu (cca 200 Kč). Zda dáte žákům i na popcorn a nějaké pití, nechám na Vašem uvážení. Společně odjedeme autobusem ve 13:38 h. Poté se projdeme na náměstí, kde si dáme zmrzlinu a vyrazíme do kina. Film začíná v 15:30 h. Konec filmu bude okolo 17 h. Vy si své děti poté vyzvednete v Litoměřicích u kina. 
Dobrá zpráva pro ty, kteří dnes chyběli, nemusíte doplňovat žádné učivo.
Dobrá zpráva pro všechny, není žádný domácí úkol na volné dny. Užijte si svátek, ředitelské volno a víkend. Načerpejte energii, udělejte si čas na společné chvíle a užijte si zasloužený odpočinek.

Budu se těšit v pondělí.

třídní učitelka
Sandra Čermáková

Podzimní bojovka

HOME ZŠ a MŠ Brozany nad Ohří
Hom ZŠ a MŠ Brozany nad Ohří
Základní škola

Created by © 2015 -2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign