Školní rok 2023/2024

Galerie moderního umění Roudnice nad Labem

Pondělí 19.2.

Milí rodiče,

pondělí jsme začali rovnou učením :) Ráno jsme si rychle řekli, kdo byl na horách, kdo se těšil do školy a kdo se o prázdniny učil. Potom jsme si zopakovali pár písmenek a vrhli se na nová písmena P a R. V Písance jsme si tedy napsali 6 řádků na straně 15.
Druhou hodinu jsme už rovnou sčítali do 10. V Matematice 2. díl jsme zvládli vyplnit stranu 28 a na straně 29 jsme na známky vypracovali cvičení 3 na straně 29. Ke konci hodiny jsme si ještě stihli zahrát na pošťáky.
V hodině čtení jsme pak opakovali čtení s písmeny z a Z na straně 39 ve Slabikáři. Poté jsme se začali seznamovat s hláskami a písmeny h, H.
Poslední hodinu jsme otevřeli téma "Hory", které jsme si namalovali.
Dnes není domácí úkol.

třídní učitelka
Sandra Čermáková

Úterý 20.2.

Milí rodiče,

první dvě hodiny jsme měli vzácnou návštěvu. Jako zástupce Policie České republiky nás navštívil pan Stanislav Tošner. Dětem vyprávěl o práci policisty a odpovídal na jejich zvídavé otázky. Ukázal nám policejní výbavu a přinesl nám spoustu dárků. Tímto panu Tošnerovi mockrát děkujeme a těšíme se na další spolupráci. Zítra nás v rámci tématu zdraví a IZS navštíví zdravotní sestra.
Třetí hodinu nás již čekalo učení. V Písance jsme napsali 4 řádky písmen V, v na straně 6. Ve Slabikáři jsme si rozebrali báseň Hrad od Iva Odehnala a na straně 43 jsme přečetli fialový sloupec.
Poslední hodinu žáci kreslili, co se dozveděli od pana Tošnera a vyprávěli, co je nejvíce zaujalo.
Zítra, tedy ve středu 21.2. budeme psát testík z přepisu písmen z tiskací formy na psací.
Ve čtvrtek 22.2. nás čeká v 16 h třídní schůzka.

třídní učitelka
Sandra Čermáková