Login

Kronika

Leden

Ze zimních prázdnin a plni elánu jsme se v družině vrhli do společenských her.
Seznámeni s pravidly fair play, s možnostmi jaké hry a soutěže si zvolit, nebránilo nám už nic, poměřit si společně síly. Pak už záleželo jen na naší šikovnosti a soutěživosti k nasbíráni co možná nejvíce bodů a tím i získání  drahocenných dukátů.
Další náročný úkol nás čekal v podobě hry na záchranáře. Vybavili jsme se znalostmi o lidském těle, jaký orgán kde máme a jak  funguje. Naučili  jsme se pomáhat v nesnázích sobě i ostatním. Velmi zajímavé a poučné byly naše reakce na nebezpečné situace, které jsme si navzájem připravili. Ve hře na ošetřovatele jsme na sebe namotali spousty obvazů. A moc se nám to líbilo.
Nyní víme, že nás jen málo situací může překvapit a pokud zachováme klidnou hlavu, vše s přehledem zvládneme.

Prosinec

Prosinec nám utekl velmi rychle. Naše pirátská loď zakotvila na Vánočních ostrovech a tím začal náš velmi pěkně nabitý program. 
Nejprve jsme si zařádili na čertovské diskotéce, pak jsme donesli našim lesním kamarádům v lese spoustu krmení, aby jim zima ubíhala příjemněji. Na družinovém koncertě jsme si poslechli své spolužáky, kteří nám předvedli co všechno se naučili na různé hudební nástroje. 
Celý měsíc jsme též vyráběli dárky pro maminky a tatínky. 
Těsně před prázdninami do družiny přišel i Ježíšek a během vánoční besídky nám nadělil spoustu nových hraček a her.
Tak pro nás skončil rok 2018 a po Vánocích se zase všichni společně sejdeme, abychom si sdělili krásné dojmy z Vánoc.

Listopad


V listopadu nás přivítal ostrov plný barev a my tak poznávali kouzlo čarovného podzimu. Při vycházce do lesa nás paní vychovatelky poučily o zákonitostech přírodních jevů a pak se mám lépe plnili úkoly spojené s přírodou.
 Vyráběli jsme světélka, lucerny a vyprávěli si strašidelné příběhy při černé hodince. Snažili jsme se pochopit  pranostiky  a zvyky, které připadají na období dušiček.
Naše mlsné jazýčky prožily slastné chvilky,  když si pochutnávaly na našich salátech a špízech z čerstvého ovoce a zeleniny. Moc nám vše chutnalo, i když to pak vypadalo v družině jako po výbuchu, nám se tato akce moc líbila.
 

Říjen

Během měsíce října jsme se seznamovali s historií Brozan  nad Ohří a jejich okolím. Na vycházkách jsme poznávali  významné budovy v obci, četli si o nich a porovnávali život lidí dříve a v současnosti. Seznamovali  jsme se s dopravními prostředky. Nezapomnělo se ani na slušné chování a dodržování určitých zásad při cestování. U autobusové zastávky jsme se poučili, jak používat jízdní řád. Teď už můžeme všichni s klidem cestovat. Na konci měsíce každý z nás překonával svůj strach v Halloweenském  lese, který byl plný strašidel a úkolů. Za splnění úkolů všichni obdrželi zaslouženou odměnu.
V říjnu se určitě v družině nikdo nenudil. Těšíme se, co vše nás čeká v listopadu.

 

Září

V září se otevřeli dvě oddělení ŠD. V prvním oddělení se sešli naši noví a nejmladší kamarádi z první třídy. Bylo přirozené, že jsme se s nimi všichni seznamovali a zároveň je učili pravidlům, kterými se v družině řídíme. Ukázali jsme jim družinu s jejím okolím, prošli si cestu do ŠD, upozornili jsme na místa, kde musí být více opatrní. V družině jsme si společně hráli, poznávali se a vychovatelky nám vysvětlili celodružinovou hru. Budeme se plavit za dobrodružstvím na jehož konci nás čeká poklad. Odměnou během naší plavby nám budou zlaťáky a kdo jich nasbírá nejvíce získá k pokladu ještě nějakou odměnu.
Zatím jsme se teprve připravovali k vyplutí a seznamovali se s posádkou lodi, ale v dalších měsících si jistě troufneme dál.
Zprávy o naší výpravě budeme pravidelně sdělovat na stránkách ŠD.

NOVINKY

Nové fotografie

obrázek
Nejnovější fotografie z akcí najdete zde

Aktuální jídelníček

obrázek
Aktuální jídelníček najdete zde
HOME ZŠ a MŠ Brozany nad Ohří
Hom ZŠ a MŠ Brozany nad Ohří
Základní škola

Created by © 2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign