Login

4.

Milí rodiče,

probíhá poslední školní týden a s ním i zatím poslední článek :-)

V pondělí 24.6.2019 se naše třída, společně s třídou třetí, zúčastnila exkurze do Doksanského kláštera, ze které byli žáci nadšeni. To nás velmi potěšilo :)

V úterý se několik vyvolených z našich řad vydalo na výlet za sběr do Laser game arény u Slaného. Žáci si výlet velmi chválili a souhlasili s nimi i doprovázející pedagogové. My ostatní jsme vybírali učebnice. Všem děkuji za snahu při hledání ztracených knih.

Ve čtvrtek 27.6.2019 se rozdali učebnice nové. Doma prosím obalte a pečlivě uschovejte.

Také připomínám rozloučení se školním rokem a uvítání prázdnin v 18:00 na malém hřišti. Všichni jste společně s dětmi srdečně zváni.

V pátek 28.6.2019 proběhne v 8:00 na malém hřišti slavnostní ukončení školního roku. Poté se přesuneme do družiny, kde si předáme vysvědčení. Předpokládané ukončení bude okolo 9:30 h.

Na příští školní rok si žáci pořídí: sešity – 13 x – 523, 2 x – 440; na VV - 20 velkých a 20 malých čtvrtek, tempery, vodovky, křídové pastely, tuš, igelit na lavici, kelímek, štětce; v penále: 1 pero dle uvážení, 1 negumovací pero, pastelky, tužky (1,2,3).

Cena pracovních sešitů se bude pohybovat okolo 610 Kč.

Přeji Vám příjemné prázdniny, užijte si dovolené a v září opět na shledanou :)

Sandra Stará

Vyjádření vedení školy ke změně třídní učitelky ve IV. třídě

Vážení rodiče,

přiblížil se začátek nového školního roku, a proto bych vám ráda odpověděla na vaše otázky ohledně změny třídní učitelky v této třídě.

Chápu vaši nespokojenost se ztrátou výborné třídní učitelky, která se této třídě opravdu hodně věnovala, a obavy ze změny, kterou tato situace přináší. Obvyklá praxe na naší škole byla taková, že učitelé 1. stupně (až na výjimky) dovedli své žáky do 3. třídy a na začátku 4. třídy došlo ke změně třídního učitele. Já sama jsem ve 4. třídě učila za 13 let své pedagogické praxe pouze jednou.

A nyní k současné situaci. Od poloviny června do konce července 2018 jsme inzerovali na webových stránkách školy a na webové inzerci „Práce za rohem“ volná místa ve škole na školní rok 2018/ 2019. V této době se žádný kvalifikovaný pedagog pro 1. stupeň nepřihlásil.

Z toho vyplynula zcela zákonná možnost přijmout na nutné období zájemce bez kvalifikace. U slečny Staré tomu tak ale není. S jejím souhlasem uvádím následující informace. V červnu tohoto roku odmaturovala na střední pedagogické škole z pedagogiky, v září bude maturovat (zcela dobrovolně) na téže škole ze speciální pedagogiky a také byla přijata na Pedagogickou fakultu UJEP v Ústí nad Labem - obor učitelství pro 1. stupeň + speciální pedagogika. Od chvíle, kdy se stala studentkou VŠ, je na ni pohlíženo jako na kvalifikovanou učitelku. Slečna Stará působila na naší škole několik let ve funkci asistenta pedagoga. Viděla opravdu hodně odučených hodin u mnoha pedagogů. Žádný absolvent vysoké školy tolik náslechů určitě neměl.

Pokud se ohlédnu do minulosti, v tuto chvíli učí na naší škole nejméně 5 pedagogů, kteří v době nástupu neměli dokončené vzdělání. Mezi nimi např. i paní učitelka Harazímová (opět uvádím s výslovným souhlasem). Vzdělání a titul Mgr. získala až po 12 letech působení na této škole. Mělo s ní kvůli tomu bývalé vedení školy ukončit pracovní poměr? Asi by to byla velká škoda.

Mohu vám zaručit, že slečna Stará bude pod dohledem mým, dohledem mentora (zavádějící učitel – Mgr. Harazímová) a také pod dohledem bývalé třídní učitelky Mgr. D. Kolářové. Budeme jí pomáhat. Žádný učený z nebe nespadl. Mluvím z vlastní zkušenosti. Slečna Stará je velice tvárná, ochotná, chytrá, ale hlavně respektuje zkušenější kolegy a nechá si poradit. Již jsem zažila mladé kolegy tzv. po škole, u kterých tomu tak bohužel nebylo.

Věřte, že se snažíme dělat pro vaše děti maximum. Rozhodnutí vedení školy  vždy zohledňují zájmy žáků - ať už se jedná o vzdělávací či výchovnou činnost. Naše práce se však neobejde bez vaší spolupráce.  Doufám, že nás v naší snaze podpoříte.       
                                                                                                              Mgr. Alice Marešová, ředitelka školy

                                    


NOVINKY

Nové fotografie

obrázek
Nejnovější fotografie z akcí najdete zde

Aktuální jídelníček

obrázek
Aktuální jídelníček najdete zde
HOME ZŠ a MŠ Brozany nad Ohří
Hom ZŠ a MŠ Brozany nad Ohří

Created by © 2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign