Login

3.

Co jsme dělali 20. 5. 2019?

V pondělí ráno jsme si povídali o víkendových událostech. Zapsali jsme si do Čj Š zápis o příslovcích (uč. str. 63) a ve cv. 1 jsme se na zvýrazněná slova ptali otázkami Kde? Kam? Kdy? Jak? V matematice jsme počítali na fólii dělení se zbytkem a pracovali jsme v učebnici na str. 22/ cv. 1b). Každý příklad jsme si vysvětlili a procvičili zkoušku. Paní učitelka se zlobila, protože neumíme stále dobře násobilku. V hodině čtení jsme četli na str. 144 - 146 o kapříkovi Metlíkovi a potom jsme samostatně odpovídali na otázky, které nám paní učitelka zapsala na tabuli. Odpovědi jsme hledali v čítance. V prvouce jsme si prohlíželi fotografie, když jsme byli malí. Viděli jsme i fotky paní učitelky (chichichi). Tělesná výchova byla super. Nejdříve jsme se rozehřáli a  rozcvičili. Potom jsme se rozdělili na kluky a holky. Dívky skákaly přes švihadlo a chlapci dělali psí kusy s míčem. Po určité době se obě družstva vyměnila a kluci skákali přes švihadlo a holky házely. Na konci hodiny jsme hráli vybíjenou.  

Poděkování

Poděkování

Milí rodiče a milé děti,

chtěla bych Vám touto cestou všem moc poděkovat, nejen za páteční rozloučení s dětmi, ale za celou dobu, kterou jsem s Vámi mohla být. Děkuji za milé dárečky a překrásnou kytici!! Vzkazy, které mi děti napsaly, budu opatrovat jako poklad. Musím říct, že to pro mě byly úžasné dva měsíce. S velkou radostí jsem za Vašimi dětmi chodila do školy. Doufám, že jste se mnou těch pár týdnů zvládli v dobrém. Obávali jste se změny asi úplně stejně jako já. Po sedmi letech na rodičovské dovolené se třemi dětmi, jsem šla učit poprvé, navíc místo skvělé Mgr. Harazímové. Ale troufám si říct, že nám to klapalo a děti byly spokojené. Jsou naprosto skvělou třídou a v dobrém je paní učitelce Harazímové závidím. Opravdu se mi po nich bude moc, moc stýskat. Milí rodiče, ještě jednou Vám moc děkuji za spolupráci a trpělivost.  Bylo mi velkou ctí být s Vašimi dětmi. 

Přeji Vám vše dobré. Opatrujte se.
A děkuji ♥ M. Danišková

POUŤ v Brozanech nad Ohří

POUŤ v Brozanech nad OhříPřípravy na pouť jsme zahájili už ve čtvrtek, kdy jsme si během VV povídali o původním významu poutí. Prohlíželi jsme si obrázky a fotografie našeho kostela, který je zasvěcen sv. Gothardovi. Právě na svátek sv. Gotharda se v Brozanech pouť slaví. Děti kreslily kostel tuší. Musím je pochválit, obrázky se jim moc povedly! Můžete si je prohlédnout v chodbě u jídelny. V pátek jsme poslední hodinu vyrazili na krátkou exkurzi do místního kostela, kde si děti prohlédly sochu sv. Gotharda a dozvěděly se něco málo k historii této významné stavby.

Exkurze - Geofyzikální ústav AV ČR

Exkurze - Geofyzikální ústav AV ČRV pátek 26.4. se naše třída spolu se 4. třídou zúčastnila akce "DEN ZEMĚ S AKADEMIÍ VĚD", kterou pořádal Geofyzikální ústav AV ČR. Na programu byla spousta zajímavých aktivit, přednášek a praktických ukázek. Žáci sledovali slunce dalekohledem, měli možnost změřit si vlastní zemětřesení, v lahvi vytvořit tornádo. Dozvěděli se, jak se správně měří teplota, jak se vyrábí a k čemu se používají vesmírné družice, co to jsou speciální blesky "skřítci a elfové". Poslechli si přednášku o pohybu litosferických desek, uviděli výbuch sopky. Společně se vyfotili s krtečkem, který byl ve vesmíru a do akademie ho věnoval astronaut  Andrew Feustel. Veškerý výklad i pokusy byly pod vedením specializovaných pracovníků ústavu. Žáci se často zaopojovali a kladli zajímavé otázky. Kdyby se takto vyučovally přírodní vědy na školách, bylo by to úžasné! Děkujeme paní učitelce S. Staré za zprostředkování této zajímavé exkurze.
Rozvrh hodin 

 

1.

2.

3.

4.

5.

6.

9. 

Pondělí

Čj

M

Čtení

Prv

Tv 

Tv

Sbor

Úterý

Čj

M

Čt

Mg

Hv

 

 

Středa

Aj

Aj

Čj

Prv

 

 

 

Čtvrtek

Aj

M

Čj

Prv

Vv

 

 

Pátek

Čj

M

Sloh

  

 

 


Pozor!!! Sbíráme opět papír !!! 
Sběr můžete vozit po telefonické domluvě (telefonní číslo 777 744 126) od 7:00 do 8:00 hodin do bývalé firmy Vlk. 

Za březen jsme nasbírali 1363 kg. Dohromady již máme 4369,5 kg!!

NOVINKY

Nové fotografie

obrázek
Nejnovější fotografie z akcí najdete zde

Aktuální jídelníček

obrázek
Aktuální jídelníček najdete zde
HOME ZŠ a MŠ Brozany nad Ohří
Hom ZŠ a MŠ Brozany nad Ohří

Created by © 2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign