Login

2.

Cesta za pomníky padlých

Zítra 7. 5. 2019 jedeme do školy pouze na 2 hodiny. Po půl 10 půjdeme k pomníčku padlých v Doksanech, kde si připomeneme události 2. světové války. Naše cesta bude pokračovat přes doksanský jez směrem do Brozan, kde se také zastavíme u pomníku a seznámíme děti s hrdinstvím brozanských občanů. Pokud budou děti chtít, můžou si vzít svíčku a položit ji u pomníku. 
S sebou do školy si děti vezmou: batoh, pití, svačinu, penál, teplé sportovní oblečení a vhodnou obuv, pláštěnku, popř. 2 svíčky
Dnešní den byl ve znamení přírody. Slavili jsme Den Země výletem do Hostěnic za domácími zvířátky. Vydali jsme se cestou kolem chmelnic a cílem naší cesty bal statek pana Josefa Brožíka, který nám ukázal své hospodářství. Viděli jsme kozu a 2 kůzlata, králíky a ramlici s malými králíčky, kočku s koťaty, ovce s jehňaty, morče, prase, slepice. Všechna zvířátka jsme si mohli pochovat nebo pohladit. Ještě jednou moc děkujeme panu Brožíkovi za ochotu a trpělivost.  Pak jsme pokračovali směrem k jezu, kde jsme se nasvačili a pak už jsme rázovali po silnici směrem do Brozan. U družiny jsme si chvilku pohráli a rozloučili jsme se. Dnešní den se nám líbil. Těšíme se na den volna a ve čtvrtek zase do rachoty. Ach jo. 
Dnešní den nám trochu překazil vytrvalý déšť, a proto jsme nemohli  jít na čarodějnickou výpravu. Ale protože jsme šikovní, ani nám to nevadilo a náš Čarodějnický den jsme si užili i přes zakaboněnou oblohu. Ráno jsme si povídali o tom, proč se vlastně čarodějnice pálí, jak se lidé proti čarodějnicím bránili, i jak hloupost a neznalost lidí zničila na hranici spoustu mladých životů dívek a žen. Potom jsme se rozdělili do 10 skupin a kreslili jsme čarodějnický obrázek. To nám zabralo hodně času. Všichni jsme se těšili, že si opečeme buřtíky. A dočkali jsme se. Paní učitelky nám je opekly v troubě v MŠ. Tím také děkujeme paním učitelkám z MŠ v Doksanech, které nám to umožnily  a ještě nám daly pro chuť kečup nebo hořčici. Po dobré svačince jsme dostali obrázek čarodějnice, který jsme si vybarvili a nakonec jsme vyzdobili třídy a zpívali písničku Ježibaba s ježibabou. Nakonec se nám dnešní den povedl.
Vážení rodiče,
v pondělí 15. 4. 2019 se uskuteční Velikonoční dílna. Děti si do školy přinesou pouze penál, nůžky, lepidlo, pití  a svačinu. Výuka je ukončena v 11:25 hodin. Výrobky si můžete zakoupit ve středu na Velikonočním jarmarku před obchodem COOP.
Vážení rodiče,
16. 4. 2019 se koná schůzka rodičů
od 16:00 hodin v budově MŠ Brozany nad Ohří.

Dnes byl zcela mimořádný den, protože jsme se skoro neučili. 
Hned na 3. hodinu za námi do Doksan přijela  paní preventistka Mgr. Dana Škarydová, která pro nás měla připravený preventivní program Hravě o hygieně. Nejdříve jsme si domluvili pravidla a dozvěděli jsme se, o čem si budeme povídat. Rozdělili jsme se do 4 skupin, dostali jsme magnetickou tabulku a na tu jsme si střádali magnetky Hopíka za správnou odpověď. Plnili jsme úkoly a během nich jsme se dozvěděli např. jak si mýt správně ruce, kdy si mýt ruce, jak si dobře a efektivně čistit zoubky, k čemu nám slouží očkování, jak se přenáší nemoci... Všichni žáčci byli moc šikovní a za odměnu dostali cestovní kartáček na zuby, samolepku HOPíka a letáček o hygieně.

Při hodině výtvarné výchovy jsme malovali ponožky. Čeká nás totiž ve čtvtek 21. 3. Ponožkový den. Proč? Protože chceme podpořit všechny, kteří trpí Downovým syndromem. Jak? Vezmeme si na každou nožku jinou ponožku. I vy můžete tuto akci podpořit a celý den mít rozdílné ponožky. 
Sběr papíru do areálu firmy VLK prosím odvážejte po telefonické domluvě na tel. čísle 777 744 126.
Každé úterý od 12:00 bude probíhat v hasičárně doučování, jehož předmětem bude především český jazyk a matematika. Děti si vezmu rovnou z jídelny a po doučování je odvedu do školní družiny. Základem úspěchu je však domácí příprava.

Nábor na basketbal

Nábor na basketbalV pondělí naši třídu navštívil trenér litoměřického Slavoje Jan Šotnar s maskotem Basty. Děti si vyzkoušely střelbu na koš (většinou úspěšně) a plácly si se lvíčkem Bastym. Děti dostaly informační letáčky s časem a místem tréninků.

Žáci z  1. a 2. třídy z Brozan se budou v 7:10 hodin scházet u autobusové zastávky před hasičárnou, kde na ně budou čekat třídní učitelky. V případě, že tito žáci navštěvují ranní ŠD, odcházejí  v 7:05 hodin ze ŠD s vychovatelkou, která je odvede na zastávku a předá třídním učitelkám.

Pro děti, které ráno nechodí do ŠD a nepojedou z Brozan, platí, že mohou do MŠ Doksany přicházet od 7:25 do 7:40 hodin.

 Do Brozan žáci budou přijíždět společně s třídními učitelkami vždy v  11:37 hodin. Třídní učitelky poté odvedou žáky do školní jídelny a školní družiny, nebo je pustí domů.

Doprava je zdarma.

V případě, že dítěti ujede autobus, jsou zákonní zástupci žáka povinni dítě do MŠ Doksany dopravit na vlastní náklady. Další autobus odjíždí z Brozan do zastávky ŠKOLA Doksany v 8:20 a 8:49 hodin.

 


    Rozvrh hodin

 

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Pondělí

Čj

M

Čj

Hv

 

 

Úterý

Čj

M

Čj

 

 

Středa

Čj

M

Prv

Čj

 Tv

 Tv

Čtvrtek

Čj

M

Čj

Vv

 

 

Pátek

Čj

M

Čj

Prv

  

 

třídní učitelka: Mgr. Renáta Hlaváčková

konzultační hodiny: každé úterý  12:00 – 12:45


Organizace školního roku 2018/2019

Školní rok začíná v pondělí 3.9.2018.

Podzimní prázdniny připadnou na pondělí 29. října a úterý 30. října 2018.

Vánoční prázdniny budou zahájeny v sobotu 22. prosince 2018 a skončí ve středu 2. ledna 2019. Vyučování začne ve čtvrtek 3. ledna 2019.

Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 1. února 2019.

Jarní prázdniny budou pro školy okresu Litoměřice v termínu 18. 2.  - 24. 2. 2019.

Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 18. dubna a pátek 19. dubna 2019.

Období školního vyučování bude ukončeno v pátek 28. června 2019.

Hlavní prázdniny budou trvat od soboty 29. června 2019 do neděle 1. září 2019.


 

 

 

NOVINKY

Nové fotografie

obrázek
Nejnovější fotografie z akcí najdete zde

Aktuální jídelníček

obrázek
Aktuální jídelníček najdete zde
HOME ZŠ a MŠ Brozany nad Ohří
Hom ZŠ a MŠ Brozany nad Ohří
Základní škola

Created by © 2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign